29.4.2022

JE PRO VÁS PŘIPRAVENÁ DUBNOVÁ VERZE 22.04

Souhrnné hlášení

Pro účely DPH jsme zohlednili také tvz. „Třístranný obchod“. Nyní je možné si nastavit druh DPH s tím související, a faktury takto označené budou vykázány jak v tiskové sestavě Souhrnné hlášení, tak i v souboru pro EPO (Elektronická podání pro finanční správu) s patřičným kódem plnění.

Maloobchodní prodej

Pro marketingové účely byla vytvořena nová funkčnost pro evidenci PSČ od zákazníků při maloobchodním prodeji. Uživatel si tak může například dočasně nastavit pro kasu evidenci směrovacího čísla. V rámci dané funkčnosti je kontrola na správnost daného čísla vůči číselníku PSČ a také je zohledněna možnost zahraničního zákazníka.

Faktury vydané

K dispozici je nové nastavení, které umožňuje zvolit si způsob zaokrohlování u faktur vydaných s ohledem na konkrétní partnery a v různých měnách. Při fakturaci daného partnera si tedy systém zkontroluje, jaké je u něj pro danou měnu nastaveno zaokrouhlování, a dle tohoto nastavení bude zakrouhlena částka na faktuře.

 

Výše uvedené aktuality informují pouze o vybraných novinkách v systému. Informace o všech změnách a dalších rozšířeních jsou k dispozici našim zákazníkům v e-mailovém přehledu změn ve verzi informačního systému FIS.

[zpět]